Stone Garrett (George Ranch HS, Class of 2014)
8th Round Draft Pick Miami Marlins
Travarus Ansley (Pasadena Dobie HS, Class of 2014)
22-5A All District 1st Team Outfield
Wharton County Junior College
Jake Dame (Clements HS, Class of 2014)
23-5A All District 1st Team Pitcher
Ranger College
Grant Page (George Ranch HS, Class of 2014)
Houston Chronicle Athlete of the Week Nominee (May 27 and June 3)
23 4-A All District Co-MVP
All Houston First Team Pitcher
All Fort Bend Co-MVP
Houston Vype Magazine "Houston Playmaker 2014"
Houston 5A Baseball All Houston First Team Pitcher
Texas Sports Writers Association All State Second Team Utility Player
George Ranch High School MVP
Stephen F Austin State University
Ryan Manz (Clements HS, Class of 2014)
23-5A All District 1st Team First Baseman
HABCA All Star Game (First Baseman)
All State First Team First Baseman
Stephen F Austin State University
Thomas Ochoa (Travis HS, Class of 2014)
23-5A All District 2nd Team Second Baseman
Galveston College
Will Peters (Clements HS, Class of 2014)
23-5A All District 2nd Team Pitcher
University of Texas at Dallas
Will Preston (Clements HS, Class of 2014)
HABCA All-Star Game (Pitcher)
Southwestern University
Charcer Burks (2013, Travis HS)
Golden Glove
Fort Bend Herald 1st Team OF
McClennan College
9th Round Draft Pick, Chicago Cubs
Silento Sayles
Port Gibson HS/Chipola College
14th Round Draft Pick, Cleveland Indians
Richard Alamo (2013, Travis HS)
Golden Glove
Cisco College
Chad Ramsey (2013, Needville HS)
Defensive MVP, District 25-3A
Fort Bend Herald Pitcher of the Year
New Mexico State
Dylan McGee (2013, Cinco Ranch HS)
Second Team All District Pitcher 19-5A
Athletic Booster Club Scholarship Recipient
Trinity University
Michael Hungate (2013, Cinco Ranch HS)
Second Team All District SS 19-5A
Cisco College
Eric Johnson (2013, Dulles HS)
Dulles HS Best All Around Athlete
McLennan College
Jordan Rodriguez
Travis HS/Alvin College
Ty Slanina
East Bernard/Texas Christian University
* Jonathan Tauzin
Travis HS/McLennan College
Ryan Jozwiak
Hempstead High School
Texas A&M International University
* Players Selected to participate on the Fort Bend Texans 16U USA Junior Olympic Team
** Players Selected to participate on the National 16U USA Junior Olympic Team
Michael Blackwell
Katy Taylor HS
Galveston College
Markus Carr
Kempner HS
Blinn Junior College
Christian DeLeon
Foster HS
North Central Junior College
JW Gaeke
Deer Park HS
Angelina Jr College - Stephen F Austin
* A.J. Glasshof
Fort Bend Austin HS
Wharton Junior College
* Kobie Hadjik
Needville HS
Houston Baptist University
Eric Hughes
Fort Bend Austin
Stephen F. Austin
Gevon Jackson
Elkins HS
Wharton Junior College
* Jake Kane
Dulles HS
Blinn Junior College
Wade Konvicka
Foster HS
Tulane University
* Mikal Laricci
Dulles HS
Univ. of Houston - Victoria
* Players Selected to participate on the Fort Bend Texans 16U USA Junior Olympic Team
** Players Selected to participate on the National 16U USA Junior Olympic Team
* Randal Grichuk **
Lamar Consolidated
Drafted to pros out of HS
2009 1st Round Pick of LA Angels
* Blake Doerr
Fort Bend Austin HS
Houston Baptist Univ. 2009
* Cody Neel
Needville HS
Wharton Jr. College
* Bradley Porras
Needville HS
Wharton Jr. College
* Brandon Wood
Clements HS
Texas A&M
* Players Selected to participate on the Fort Bend Texans 16U USA Junior Olympic Team
** Players Selected to participate on the National 16U USA Junior Olympic Team
* Ross Seaton
Second Baptist HS
Drafted to pros out of HS
2008 3rd Round pick of the Houston Astros
* Kyle Winkler **
Kempner HS
Texas Christian Univ. 2008
2007 37th Round pick of the Milwaukee Brewers (did not sign)
2011 10th Round Pick of the Arizona Diamondbacks
* Walker Dille
Clements HS
TCU - Football Scholarship
* Corey Hall
Needville HS
Houston Baptist Univ. 2008
* David Hunt
Palacios HS
Concordia University
* Miles Landry
Strake Jesuit
Baylor University